fbpx

Teknoloji

Teknoloji Merkezli Eğitim

Ülkemizde ilk … Akıllı Defter uygulamamız sadece Amerikan Kültür Kolejleri’nde…

Akıllı Defter, Akıllı Tahta, ders kitaplarını dijital olarakta takip edebilecekleri  VR Gözlükleri (Sanal Gerçeklik), Web Tasarım ve Programlama Dersleriyle 21.yy’ın gereksinimlerini karşılayan bir eğitim…

Amerikan Kültür Okulları’nda bilişim çağına ayak uyduramayan bir eğitim sistemi düşünülemez. Eğitim sistemini geleneksel mecralardan yeni, modern mecralara adapte ederek eğitimde yeni bir dönem başlatan Amerikan Kültür Okulları, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, tüm öğrencilerine interaktif  defterler vermektedir.

Öğrencilerimize; içinde konu anlatımları, örnek soruları ve ödevleri bulunan “Akıllı Kitap-Defterler”imiz standart olarak verilir.  Ayrıca ek defter alınmasına gerek kalmaz. Bu “Kitap-Defterler”imiz derslerde uyguladığımız akıllı tahta programımız ile birebir uyumludur  ve öğrencilerimizin istediği yer ve zamanda pratik yapmasına imkan tanımaktadır.

Amerikan Kültür Okulları’nda bilgisayar ve bilişim eğitimleri oldukça ciddiye alınmaktadır. Öğrencilerin bilgisayar konusunda bilgileri arttıkça teknolojiye karşı daha olumlu bir tutum geliştirmelerini sağlayarak, gelecek yüzyılın gereksinimlerine hazırlamayı bir görev edinmiştir.

Fen Bilimleri Laboratuvarı

Modern araç gereçlerle donatılmış olan Fizik – Kimya ve Biyoloji laboratuarlarımızda deneysel çalışmalar yapılmaktadır. Öğrencilerimiz derslerde öğrendikleri teorik bilgilerin uygulama ve deneylerini laboratuvarlarımızda gerçekleştirmektedir.

Birden çok duyuya hitap edecek biçimde hazırlanmış Fen Laboratuvarlarımız ile;  ezberden uzak, ‘Neden-Sonuç’ ilişkisine göre düşünüp davranmalarını sağlayacak, araştırma ve sorgulamaya dayalı, teorik çalışmaların uygulamalarla desteklendiği bir anlayışı hedefleyen ortamlar oluşturmaktayız.

Uygulamada sadece deneyle yetinmeyen, bilimsel araştırma teknikleri ve becerileri kazandırmayı, herhangi bir bilimsel konuda uluslararası kabul gören metin yazmayı, tartışma ve değerlendirmelerle Felsefe ve Bilgi Kuramı alanlarıyla bağlantı kurmayı amaçlamaktayız.

Fen eğitimi çalışmaları GEMS* atölyesi ile de desteklenmektedir.

GEMS Atölyesi – Great Explorations in Math and Sciense (Fen ve Matematikte Büyük Keşifler)

  • GEMS çalışmalarının felsefesinde öğrencilerin fen ve matematikte öğrendiklerini hayatlarının her anında uygulayabilmeleri yatmaktadırBodrum Amerikan Kültür Koleji olarak hedefimiz merak eden, araştıran “neden” diye sorabilen öğrenciler yetiştirmektirBu anlayış özelinde yapılan atölyeler ile öğrencilerimizin çalışmalarından örnekler sunmaları amaçlanmaktadır.GEMS Atölye çalışmalarında, öğrencilerimiz ile sınıf ve branş derslerinde keşfe çıkarak merak ettiklerini araştırıyor ve her gün yeni şeyler öğreniyoruz. Bu yöntem ile bilgilerinin somutlaştırması amaçlanmaktadır.Öğrenirken eğleniyor, deniyor, keşfediyor, dinliyor ve düşünüyoruzHer öğrencinin farklı öğrenme durumu olduğunu biliyor, öğrenmenin parmak izi kadar kişiye özgü olduğu gerçeğinden yola çıkarak, farklı öğretim teknikleri kullanıyoruz. Düşünme becerilerini geliştiren öğrenciler GEMS çalışmaları ile fen ve matematiği eğlenerek öğreniyorlar.

Teknoloji Tasarım Atölyesi- Bilgisayar Eğitimi

  • Öğrencilerimizin hayallerini somutlaştırabilecekleri, bugün ve gelecekte yaşam kalitelerini yükseltecek tasarımların temelini atacakları atölye ortamını sağlamaktayız.Öğrencilerimiz, okulumuzda alacakları web tasarım ve programlama eğitimleri ile kendilerine verilecek olan domain adreslerini kullanarak kendi kişisel web sitelerini oluşturabilmektedirler

Robotics –Akıl Oyunları

  • Öğrencilerimiz çağdaş ve bilimsel gelişmelere paralel hazırlanmış; açık raf sistemli kütüphane ve robotics ve akıl oyunları odaları ile bilgi ve sosyal gereksinimlerini hızlı ve doğru bir şekilde karşılayabilecekleri güzel, ferah bir ortamda öğrenimlerini sürdürürler.
Amerikan Koleji BODRUM
Çocuklarınız Temelden Yabancı Dil Öğrenerek Eğitim Almaya Başlasın..
DETAYLI BİLGİ
İletişim Bilgileri
Aşağıda ki iletişim bilgilerini kullanarak Bodrum Amerikan Kültür Koleji'ne ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.
  • Müskebi Mah. Cumhuriyet Cad. No: 2A Ortakent
  • Bodrum, Muğla
  • 0 252 313 44 00
  • info@bodrumamerikankulturkoleji.com