Teknoloji

Teknoloji Merkezli Eğitim

Fen Bilimleri Laboratuvarı

Modern araç gereçlerle donatılmış olan Fizik – Kimya ve Biyoloji laboratuarlarımızda deneysel çalışmalar yapılmaktadır. Öğrencilerimiz derslerde öğrendikleri teorik bilgilerin uygulama ve deneylerini laboratuvarlarımızda gerçekleştirmektedir.

Birden çok duyuya hitap edecek biçimde hazırlanmış Fen Laboratuvarlarımız ile;  ezberden uzak, ‘Neden-Sonuç’ ilişkisine göre düşünüp davranmalarını sağlayacak, araştırma ve sorgulamaya dayalı, teorik çalışmaların uygulamalarla desteklendiği bir anlayışı hedefleyen ortamlar oluşturmaktayız.

Uygulamada sadece deneyle yetinmeyen, bilimsel araştırma teknikleri ve becerileri kazandırmayı, herhangi bir bilimsel konuda uluslararası kabul gören metin yazmayı, tartışma ve değerlendirmelerle Felsefe ve Bilgi Kuramı alanlarıyla bağlantı kurmayı amaçlamaktayız.

Fen eğitimi çalışmaları GEMS* atölyesi ile de desteklenmektedir.

Teknoloji Tasarım Atölyesi- Bilgisayar Eğitimi

  • Öğrencilerimizin hayallerini somutlaştırabilecekleri, bugün ve gelecekte yaşam kalitelerini yükseltecek tasarımların temelini atacakları atölye ortamını sağlamaktayız.Öğrencilerimiz, okulumuzda alacakları web tasarım ve programlama eğitimleri ile kendilerine verilecek olan domain adreslerini kullanarak kendi kişisel web sitelerini oluşturabilmektedirler

Robotics –Akıl Oyunları

  • Öğrencilerimiz çağdaş ve bilimsel gelişmelere paralel hazırlanmış; açık raf sistemli kütüphane ve robotics ve akıl oyunları odaları ile bilgi ve sosyal gereksinimlerini hızlı ve doğru bir şekilde karşılayabilecekleri güzel, ferah bir ortamda öğrenimlerini sürdürürler.
Amerikan Koleji BODRUM
Çocuklarınız Temelden Yabancı Dil Öğrenerek Eğitim Almaya Başlasın..
DETAYLI BİLGİ
İletişim Bilgileri
Aşağıda ki iletişim bilgilerini kullanarak Bodrum Amerikan Kültür Koleji'ne ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.
  • Müskebi Mah. Cumhuriyet Cad. No: 2A Ortakent
  • Bodrum, Muğla
  • 0 252 313 44 00
  • info@bodrumamerikankulturkoleji.com