SANAT VE MÜZİK ATÖLYELERİ

SANAT VE MÜZİK ATÖLYELERİ

Bodrum Amerikan Kültür Koleji Öğrencisinin En Az Bir Sanat ve Müzik Dalıyla İlgili Olması Gerekmektedir

Kültürlü ve sanat zevki gelişmiş bir nesil oluşturmak amacı ile öğrencilerimiz atölye ortamında, istekleri doğrultusunda teknik ve konu uygulamaları imkanı bulmaktadırlar. Özgün düşünme, üretme ve deneme kapasiteleri geliştirilerek onların Güzel Sanatlar dalında yetiştirilmeleri sağlanmaktadır.

Bu bağlamda çevresine duyarlı, günlük yaşamda gereksinim duyulan temel bilgilere ve yaşam becerilerine sahip, öğrendiklerini yaşamın farklı alanlarında kullanabilen bireyler yetiştirmek hedeflenmektedir.

Resim ve tasarım atölyelerimiz ile öğrencilerimizin sanat ve tasarım ile iç içe olmaları sağlanırken onların algılama, düşünme ve bedensel eylemlerinin de gelişmesine katkıda bulunmaktayız.

Bu bağlamda yapılan çalışmalar ile öğrencilerin kendileri ve çevreleriyle ilgili duygularını, düşüncelerini dışa vurmalarına ve yaşadıkları dünyayı algılama biçimlerini anlatmalarına olanak sağlamaktayız.

Bodrum Amerikan Kültür Koleji olarak öğrencilerimizin sanatsal becerilerini artırmayı ve yeteneklerini ön plana çıkartmayı amaçlamaktayız.

Okulumuzda sanatsal uygulamalarda öğrencilerimizin yaş grupları ve yetenek farklılıkları göz önünde bulundurularak çalışmalar yapılmaktadır

  • Drama Eğitimi
  • Piyano
  • Gitar
  • Halk Oyunları
  • Görsel Sanatlar
  • Satranç
  • Zeka Oyunları

Öğrencilerimizin el becerileri ve düşünce koordinasyonlarının geliştirilmesi için uygulamaya dayalı ve kalıcı bir görsel eğitim verilmektedir

Teknolojik imkanlar kullanılarak dijital sanat çalışmaları da yapılmaktadır

Ayrıca öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen uygulamaların sergilenmesi kendilerinin sanatsal becerilerinin gelişmesinin yanı sıra özgüvenlerinin de artmasına katkı sağlayacaktır

Haftasonu  Aktivite Kulüpleri

Aylık Dergi, Pano, Sunum ve Sergi Çalışmaları