Anaokulu

Anaokulu öğrencilerimizin gelişimi dikkatlice gözlemlenmekte ve günü gününe gözlem defterine işlenmektedir. Okulumuzda elit eğitim ve öğretim ortamları oluşturmak ana hedefimizdir.

Anaokulumuz 48 ay ve üzeri yaş grubunu kapsayan önemli bir bölümümüzdür

En genç öğrencilerimize dikkatlice hazırlanıp planlanmış eğitim ve öğretim sunar
Bu dönemde her öğrencilerimizin gelişimi dikkatlice gözlemlenmekte ve günü gününe gözlem defterine işlenmektedir. Okulumuzda elit eğitim ve öğretim ortamları oluşturmak ana hedefimizdir.
Öğrencilerimizin sosyal-duygusal, zihinsel, dil, fiziksel ve yaratıcı gelişimlerini kapsayan anaokul programımız;

Temel Alanlar

 • Bireysel, Sosyal ve Duygusal Gelişim
 • Dil İletişim Bütünlüğü
 • Fiziksel Gelişim

Öğrencilerimizin kendilerini iyi hissetmesi ve tam potansiyellerine ulaşmaları bizler için önceliklidir. Tüm okul kadromuz, öğrencimizi aktif ve sürekli öğrenen bir birey olması için desteklemektedir. Ev ve okul işbirliğine duyduğumuz saygı; sizlerle ve çocuklarınızla birlikte yakından çalışmak, çocuğunuz için yaşam boyu öğrenen birey olma yolunda mükemmel bir temel oluşturacaktır.

Özel Alanlar

 • Okuma
 • Matematik
 • Sanat Ve Tasarım
 • Çevreyi Anlama

En genç öğrencilerimize dikkatlice hazırlanarak planlanmış eğitim ve öğretim sunarız. Öğrencilerimizin gelişimi dikkatlice gözlemlenir ve günü gününe gözlem defterine işlenir. Okulumuzda elit eğitim ve öğretim ortamları oluşturmak ana hedefimizdir.

Plan ve Programlı

Yenilikçi Felsefemiz

Ev & Okul İşbirliği

Anaokulu Felsefemiz

Çocuklar doğal birer sorgulayıcıdırlar ve özgün, farklı öğrenme ortamları sağlanırsa ve akranları ile etkili iletişime geçebilirlerse kendi bilgilerini geliştirebileceklerdir. Çoklu zekaya sahip olan çocuklar farklı yollarla öğrenirler. Çocukların doğalarında iletişime geçme, çevrelerinde olup biten hakkında yorum yapabilme yeteneğine sahip ve benzersiz bir bireyler olduğuna inanıyoruz. Veliler rol modeli olarak çocuklarının bağımsız birey olmalarında ve öz-kontrol gelişime önemli katkı sağlamaktadırlar. Velilerimizin çocuklarının anadil gelişiminde çok önemli olduğuna inanıyor ve okul hayatında paylaşılan materyallerin onlar tarafından da öğrenciye okunmasını, yardımcı olmalarını teşvik ediyoruz. Öğretmenlerimiz, öğrencilerin kendilerini emin ve güvende hissedecekleri yaklaşımda, öz güveni biçimlendiren ve kendilerini yeterli görmeleri için çalışırlar. Öğretmenler uzmanlıklarını kullanarak, özgün öğretim ortamları ile öğrencilerin kişisel ihtiyaçlarına cevap verirler. Öğretmenler öğrencilere geri bildirimlerle, hedeflerini güncelleştirilerek gelişimleri hakkında farkındalık oluştururlar.

Amerikan Koleji BODRUM
Çocuklarınız Temelden Yabancı Dil Öğrenerek Eğitim Almaya Başlasın..
DETAYLI BİLGİ
İletişim Bilgileri
Aşağıda ki iletişim bilgilerini kullanarak Bodrum Amerikan Kültür Koleji'ne ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.
 • Müskebi Mah. Cumhuriyet Cad. No: 2A Ortakent
 • Bodrum, Muğla
 • 0 252 313 44 00
 • info@bodrumamerikankulturkoleji.com