Hakkımızda

Bodrum Amerikan Kültür Koleji

Çocuklarımızın akademik, sosyal, kültürel ve sportif gelişimleri en önemli önceliğimizdir!

Öğrencilerimizin rahat ve güvenli ortamda eğitim alabilmeleri için yeniden dizayn edilen yerleşkemiz de paten pisti, çok amaçlı spor ve etkinlik salonlarından yer almaktadır. Tüm bölümlerimizde sağlıklı ürünler,malzemeler ve havalandırma sistemleri kullanılmasına özen gösterilmektedir.

Tarihçemiz

100 yılı aşkın süredir ülkemizde eğitim hizmetleri vermekte olan Amerikan Kültür Kuruluşları, 2002 yılından beri Türkiye Markalar Birliği tarafından yönetilmektedir. Kuruluş amacı Türkiye Cumhuriyeti ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ilişkileri geliştirmek olan Amerikan Kültür bu sebeple ülkemizin 100’ü aşkın noktasında dil okulu, 50’yi aşkın noktasında anaokulu ve 30 ayrı noktada da kolej işletmenliği yapmaktadır. Yönetim kurulunun tüm üyeleri Türklerden oluşan kuruluşumuz bulunduğu her ülkenin yaşadığı toplumun değerlerine saygı duyan ve kendi kültürünü uluslararası alanda en üst düzeyde temsil edebilen öğrenciler yetiştirmektedir.

Vizyon ve Misyonumuz

Vizyonumuz, lider insanların yetiştiği, çağdaş eğitim yaklaşımlarını benimsemiş, İngilizceyi mükemmel seviyede öğreten, akademik ve sosyal başarısı ile dünyaya açılan bir eğitim kurumu olmaktır.

Misyonumuz, Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında; özgüveni ve iletişim becerisi gelişmiş, akademik ve sosyal başarısı yüksek, en az bir yabancı dili ana dili seviyesinde konuşabilen, evrensel bilgi ile donatılmış, dünyanın her ülkesinde yaşamını sürdürebilecek kadar entelektüel, yaşadığı toplumun geleneklerine, değerlerine ve inanışlarına saygılı, kendi değerlerine ve geleneklerine sahip çıkan öğrenciler yetiştirmek ve eğitim-öğretim alanında çağdaş uygulamalara önderlik eden bir eğitim kurumudur.

Amerikan Koleji BODRUM
Çocuklarınız Temelden Yabancı Dil Öğrenerek Eğitim Almaya Başlasın..
DETAYLI BİLGİ
İletişim Bilgileri
Aşağıda ki iletişim bilgilerini kullanarak Bodrum Amerikan Kültür Koleji'ne ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.
  • Müskebi Mah. Cumhuriyet Cad. No: 2A Ortakent
  • Bodrum, Muğla
  • 0 252 313 44 00
  • info@bodrumamerikankulturkoleji.com