EĞİTİM SİSTEMİMİZ

EĞİTİM SİSTEMİMİZ

HER SINIFTA İKİ ÖĞRETMEN – BILINGUAL EĞİTİM
İngilizce eğitimini bir ders olarak değil, yaşamın olağan akışı içinde bir dil olarak öğretiyoruz. Eğitmenlerimizden biri eğitim koçu ve sadece İngilizce konuşuyor.

Bodrum Amerikan Kültür Kolejinde anaokulda ve ilkokulda her sınıfta biri İngilizce diğeri sınıf öğretmeni olan 2 öğretmen bulunur. Bilingual eğitim uygulayan okullarımızda ilkokulun sonuna kadar öğrencilerimiz İngilizceyi anadilleri gibi konuşurlar.

Çocuklarımız, ebeveynlerinden biri yabancı diğeri Türk olan her çocuk gibi ; 2 farklı dil konuşan ve 2 öğretmeni olduğu için İngilizce eğitimini bir ders olarak değil, günlük yaşantısının bir parçası olarak görürler. Amerikan Kültür Kolejleri’ne özel ve tescilli  bütün dünyada kanıtlanmış, doğal süreçte iletişimle yabancı dil donanımına sahip olurlar.

Bilingual Eğitimde İngilizce bir ders değil, bir iletişim aracıdır. Sistemde sınıf/ders öğretmeninin yanındaki İngilizce öğretmeni, bir Assistant Teacher (Yardımcı Öğretmen) ve çocuğun eğitim koçudur. Böylelikle her sınıfa bir eğitim koçu da verilmiş olur. Bilingual Eğitim kısaca iki dilli eğitim olarak ifade edilebilir. Günümüzde dünyanın bir çok yerinde çok sayıda çocuk iki dili birden kullanarak büyüyor. Bodrum Amerikan Kültür Koleji’nde  İngilizce doğal yaşam akışında bir paylaşma süreci olarak sunulur.

Dünya vatandaşları yetiştiriyoruz

Bodrum Amerikan Kültür Kolejimizde;  bilgili, başarılı, kültürlü, en az iki ayrı yabancı dil bilen, en az bir sanat ve spor dalıyla ilgili olan, doğayı ve tüm canlıları seven, yurtdışında bulunmuş ve evrensel dünya kültürünü bilen, özgüveni tam, ayakları yere sağlam basan, mutlu ve sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaç ediniyoruz. Öğrencilerimizin kendilerini sadece ana dillerini kullanarak değil, birçok dilde ifade etmelerini sağlamak istiyoruz.

İngilizce dilini ana dillerini seviyesinde konuşan bireyler olarak yetiştiriyoruz. Öğrencilerimiz, ilkokulun ilk yıllarından itibaren kendini rahat bir şekilde ifade edebilir hale gelmektedir. Ortaokulun sonunda ise sadece kendini ifade etme yetisiyle kalmayıp; İngilizce dilini kullanarak araştırmalar yapabilen, tüm dünya ile farklı medya araçlarını kullanarak iletişim kurabilen, birçok yurt dışındaki organizasyon veya yaz okullarına iştirak edip orada dünya görüşünü geliştirebilen bireyler olacaklardır.

İleride seçecekleri okulların sadece ülkemizdeki üniversiteler değil, yurtdışındaki üniversiteler de olması amaçlarımız arasındadır ve öğrencilerimiz bu hedef doğrultusunda dil eğitimi görmektedir. Farklı kültürleri ve bakış açılarını kazandırmak amacı ile, okulumuzda tematik öğrenme ve disiplinler arası geçiş sistemini uyguluyoruz.. Fen Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler gibi, Türkçe sınıf müfredatlarında gördükleri her konuyu, İngilizce dersinde de destekleyecek bir program uygulamaktayız. Bu çalışmalar da öğrencilerimize, İngilizce dilini birçok alanda, doğal akış içerisinde kullanma ve uygulama sahası tanımaktadır.

Öğrencilerimiz derslerde veya teneffüslerde, yemekhane ve diğer alanlarında ,okul içinde veya okul dışında, mail ortamında veya telefon görüşmelerinde dahi İngilizce dilini kullanmaya yönlendirilmektedir. İkinci bir dili öğrenmenin zorunluluktan öte, gayet doğal ve keyifli olduğunu farketmektedirler. Öğretmenlerimiz öğrencilerimizi rutin programlar halinde telefon ile arayarak, zaman zaman İngilizce görüşme ve sohbetlerde bulunarak, onlara hem uzaktan iletişim adabını geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmakta hem de bu konuda özgüvenlerini arttırmaya çalışmaktadırlar.

Kurumuz alanında en iyi olan eğitimci kadrosuyla birlikte çalışmayı ilke edinmiştir.

Proje Tabanlı ve Uygulamalı Eğitim Sistemi

 • Öğrenci Sayısı Ortalama 16 Olan Akıllı Sınıflarda Bire Bir İlgi
 • Eve Ödev Bırakmayan Tam Gün Eğitim Sistemi
 • Bireye özgü eğitim modeli ile özgüven oluşturma
 • Eğlenerek ve Oyunlarla Kalıcı Öğrenme
 • Eğitimde Amerikan Kültür Kolejleri Özgün Kitaplarının ve VR Sanal Gerçeklik Gözlüklerinin Kullanımı
 • Görgü Kuralları ve Değerler Eğitimi
 • Kişisel Gelişim Eğitimleri (Diksiyon, Beden Dili ve İmaj)
 • Öğrenci Gelişim Dosyasının Her Ay Velilerle Paylaşılması
 • Her Ay Yerli ve Yabancı Bir Tarihi Kişinin Hayatının ve Eserlerinin İncelenmesi.

HER SINIFTA REHBER ÖĞRETMEN

 • Eğitim Koçu zamanının tamamını tenefüslerini, öğle araları da dahil öğrencilerle geçirir ve sadece İngilizce konuşur. Öğrencilerin bir anlamda arkadaşı gibi, doğum günlerini takip eder ve kutlamaları organize eder. “Eğitim Koçu” bu süreçte onlardaki en küçük değişimi, olumsuzluğu vd. ilk fark eden kişi olacaktır. Kısacası, her bir eğitim koçu aynı zamanda kendi sınıfının rehber öğretmenidir.Öğrencilerimizin mutlu ve başarılı bir eğitim hayatlarının olması için gerekli tüm teknik testler ve analizler okulumuz bünyesinde yapılabilmektedir.Pedagoji ve Psikoloji formasyonlu eğitmenlerimiz tarafından, eğitim dönemi içerisinde belirli periyodlarla öğrencilerimize, velilerimize ve tüm okul kadromuza yönelik pedagojik eğitim programları ve çeşitli rehberlik faaliyetleri düzenlenmektedir.

EVE ÖDEV BIRAKMAYAN TAM GÜN EĞİTİM VE BİRE BİR EĞİTİM DESTEĞİ

 • Bodrum Amerikan Kültür Kolejinde, öğrencilerimizin sınıf içi ve sınıf dışındaki gelişimine odaklanan, sorgulamaya dayalı bir eğitim programı uygulanır.Ölçme değerlendirme verilerine göre, öğrencilerimizin sadece eksik oldukları konulara yönelik kazanım tamamlama etütleri yapılmaktadır. İlkokul ve ortaokul sınıflarında her öğrencimizin akademik başarısının özel derslerle en üst düzeye çıkartılması amaçlanmaktadır. Unutmayınız ki, etütün sıklığı değil verimliliği ve ihtiyaca yönelik olması önemlidir. Gün sonunda kazanım eksiği bulunan öğrencilerimizin ders öğretmeni ile özel olarak kazanım eksikleri, grup ve bireysel çalışmalarla tamamlanmaktadır.Yıl içinde 4’lü gruplara toplam 24 saat özel ders imkanı eğitim programı içindedir

HER İNGİLİZCE ÖĞRETMENİMİZ ULUSLARARASI İNGİLİZCE ÖĞRETMENİDİR!

 • Bodrum Amerikan Kültür Koleji, bütün öğretmenlerine İngilizce Öğretimi Metodolojisi ve UygulamasıUluslararası İngilizce Öğretmenliği Belgesi (TESOL) kazandırmaktadır.Bu sayede öğretmenlerimiz dünyanın anadili İngilizce olmayan toplam 102 ülkede İngilizce öğretmenliği yapabilme seviyesine ulaşırlar.

ULUSAL SINAVLARIMIZ VE DİĞER KOLEJLERİMİZ İLE ORTAK DENEMELER

 • Ulusal Değerlendirme Sınavlarımız sayesinde okullarımızın ve öğrencilerimizin akademik başarıları da düzenli olarak kontrol edilmektedir. Her iki eğitim döneminde birer kez olmak üzere yılda iki kez ‘Amerikan Kültür Koleji Ulusal Değerlendirme Sınavı’ yapılır. Hem okul yönetimi hem de öğrencilerimiz ve velilerimiz sınav sonuçlarını online öğrenebilirler. Öğrencilerimiz hem okullarında hem de Türkiye genelindeki durumlarını görebilirler
Amerikan Koleji BODRUM
Çocuklarınız Temelden Yabancı Dil Öğrenerek Eğitim Almaya Başlasın..
DETAYLI BİLGİ
İletişim Bilgileri
Aşağıda ki iletişim bilgilerini kullanarak Bodrum Amerikan Kültür Koleji'ne ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.
 • Müskebi Mah. Cumhuriyet Cad. No: 2A Ortakent
 • Bodrum, Muğla
 • 0 252 313 44 00
 • info@bodrumamerikankulturkoleji.com